Aktualności

Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza mieszkańców gminy Sokoły na debatę społeczną „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”

Data publikacji 05.11.2019

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to tytuł cyklu debat społecznych, które organizowane są w 2019 roku przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną. 7 listopada 2019 roku o godzinie 17.00 w sali Centrum Kulturalno - Bibliotecznego przy ulicy Kolejowej 3 w Sokołach odbędzie się debata poświęcona bezpieczeństwu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

7 listopada 2019 roku o godzinie 17.00 wysokomazowieccy policjanci w sali Centrum Kulturalno - Bibliotecznego przy ulicy Kolejowej 3 w Sokołach organizują debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Debaty społeczne organizowane na szczeblu lokalnym mają za zadanie zdiagnozowani i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze Policji zaprezentują aplikację Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. W dalszej części debaty zostaną przedstawione informacje na temat szeroko rozumianej działalności profilaktycznej Policji, zarówno dla zwiększania poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowania ich świadomych postaw i zachowań, które w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk niepożądanych społecznie.

Oczywiście nie zabraknie zagadnienia dotyczącego służby dzielnicowego. Przedstawione zostaną podstawowe obowiązki służby dzielnicowego, zawarte w programie „Dzielnicowy bliżej nas”, a także zaprezentowana będzie aplikacja mobilna „Moja komenda”.

Ostatnim elementem debaty będzie dyskusja dotycząca bezpieczeństwa, na którym będziecie mogli Państwo podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, profilaktyki społecznej oraz służby dzielnicowego.