KPP Wysokie Mazowieckie

Inne wydarzenia - 5 artykułów

Aktualności

Ruch drogowy

 1. Policjanci o bezpieczeństwie dzieciom

  Odwiedziny w szkołach i przedszkolach najmłodszych mieszkańców miasta i powiatu, już chyba nikogo nie dziwią. Wręcz przeciwnie, maluchy z niecierpliwością czekają na policjantów z wysokomazowieckiej jednostki Policji. Spotkania poświęcone są rozmowom o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

 2. Świeć przykładem – bądź widoczny!

  Po raz czwarty podlascy policjanci ruchu drogowego rozpoczęli realizację ogólnopolskiej akcji o charakterze informacyjno-edukacyjnym w tym roku pod nazwą „Świeć Przykładem – Bądź widoczny”. Inauguracja przedsięwzięcia odbyła się w Szkole Podstawowej w Nowym Aleksandrowie. Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

 3. Dwoje kierowców straciło prawo jazdy

  Tylko wczoraj dwoje kierowców w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, straciło prawo jazdy. Miernik prędkości wskazał, że podróżujący przez Szulborze Kozy kierowca peugeota jechał z prędkością 101 km/h, a kilka godzin później kierująca volkswagenem podróżując przez Średnicę Pawłowięta jechała z prędkością 104 km/h.

 4. PRĘDKOŚĆ POD LUPĄ WYSOKOMAZOWIECKICH POLICJANTÓW

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, włączyli się do krajowych działań policyjnych pn. „Kaskadowy pomiar prędkości". Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. O 58 KM/H ZA SZYBKO

  Policjanci z wysokomazowieckiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy 40-latce. Kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Miejsce kontroli drogowej wskazywane było przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 6. Roads Safety Days także w powiecie wysokomazowieckim

  Od 16 do 22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Wysokomazowieccy policjanci ruchu drogowego podczas spotkania z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie rozmawiali o zachowaniach skutkujących poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Równolegle z działaniami profilaktycznymi na drogach powiatu trwają kaskadowe kontrole prędkości.

 7. Uczniowie już wiedzą, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły

  Policjantka i profilaktyk wysokomazowieckiej Policji spotkały się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Klukowie oraz uczniami ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Wysokiem Mazowieckiem. Prelegentki przedstawiły najważniejsze kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczne zachowania w szkole i w domu.

 8. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo!

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. W ramach codziennej służby przypominają pieszym, że dzięki odblaskom noszonym w widoczny miejscu stają się bardziej widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

 9. Rowerzysto – bądź bezpieczny na drodze!

  Rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia, ale jazda nim, to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, wycieczki krajoznawczej, a także relaks dla całej rodziny. Pora roku wciąż sprzyja użytkownikom jednośladów jednak dni stają się krótsze i pogarsza się widoczność, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

 10. Jechali za szybko w obszarze zabudowanym

  Troje kierowców straciło prawo jazdy. Wszyscy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Miejsca kontroli drogowej zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.