KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Ruch drogowy

 1. UWAGA JEST ŚLISKO - ZWOLNIJ I ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ!

  Panujące obecnie na drogach warunki wymagają od kierowców całkowitej zmiany stylu jazdy. Jezdnia pomimo, że ma czarną nawierzchnię – może być miejscami oblodzona. Pamiętajmy więc o tym, żeby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

 2. „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” - debata społeczna w Wysokiem Mazowieckiem

  „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” - to tytuł cyklu debat społecznych, które są organizowane w 2018 roku przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną. Dzisiaj taka debata została zorganizowana przez wysokomazowieckich policjantów w Wysokiem Mazowieckiem.

 3. NIE- dla alkoholu za kierownicą!

  Niestety w dalszym ciągu wysokomazowieccy funkcjonariusze zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają ,,za kółko” po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. Zwracamy się z apelem, aby nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę.

 4. „Mam wybór…wybieram rozsądek”

  Wczorajsza wizyta w Szkole Podstawowej w Sokołach doskonale wpisuje się w realizację programu profilaktycznego „Mam wybór…wybieram rozsądek”. Z młodzieżą zostały poruszone kwestie prawne wynikające z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także zjawisko demoralizacji nieletnich. Prelegentki szczególną uwagę zwracały na szkodliwość sięgania po różnego rodzaju używki takie jak alkohol czy dopalacze.

 5. Bezpieczne „Andrzejki”

  W wigilię św. Andrzeja, a więc w nocy z 29 na 30 listopada tradycyjnie obchodzone są „Andrzejki” będące dla wielu osób okazją do zorganizowania ostatniej zabawy przed adwentem. Policjanci apelują do kierowców o nieprowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.

 6. "Odblaskowy eksperyment" w Ciechanowcu

  Wysokomazowieccy policjanci zaprosili wczoraj młodzież ze Szkół w Ciechanowcu do udziału w „odblaskowym eksperymencie”. Uczestnicy przedsięwzięcia otrzymali elementy odblaskowe, poprawiające ich widoczność na drodze.

 7. Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo

  W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Po zmroku bardzo ważnym zadaniem przednich świateł pojazdów jest oświetlanie drogi oraz wszelkich przeszkód.

 8. „TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO” – SPRAWDŹ JE!

  Wysokomazowieccy policjanci, w ramach trwającej kampanii pn. „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo” kontrolują oświetlenie pojazdów poruszających się po drogach powiatu. Stan oświetlenia bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 9. Policyjne działania „SMOG”

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 10. Coraz trudniejsze warunki na drogach

  Od wielu dni na drogach występują trudne warunki atmosferyczne – dzień jest krótszy, a opady deszczu i mgła mają wpływ na pogorszenie widoczności. Dodatkowo śliskość nawierzchni powodują spadające z drzew liście. Taka aura stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.