Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski, cyberzagrożenia i odpowiedzialność prawna nieletnich

Data publikacji 08.10.2019

O odblaskach, cyberzagrożeniach i odpowiedzialności prawnej nieletnich rozmawiały mundurowa i profilaktyk z Wysokiego Mazowieckiego z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej we Wnorach Kużelach. Przypomniały również o obowiązku noszenia odblasków.

Policjantka z wysokomazowieckiej policji wraz z profilaktyk Wydziału Prewencji spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej we Wnorach Kużelach. Tematem spotkania była odpowiedzialność  prawna nieletnich w przypadku złamania prawa i niestosowania się do obowiązujących norm społecznych, zagadnienia dotyczące agresji i nietolerancji. Policjntka omówiła również z uczniami zagrożenia płynące z sieci oraz sposoby ich unikania. Adresaci spotkania dowiedzieli się między innymi jak unikać zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z internetu oraz jakie zachowania są w sieci zabronione. Była to doskonała okazja do przypomnienia o obowiązku noszenia odblasków i ich znaczenia dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Najmłodszym prelegentki tłumaczyły jak ważne jest  bezpieczeństwo podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i do domu. Opowiadały o prawidłowych zachowaniach osób pieszych, korzystaniu z pasów bezpieczeństwa podczas przejazdu samochodem czy bezpiecznym poruszaniu się rowerem. Przy użyciu zestawu edukacyjnego "Autochodzik” wyjaśniały dzieciom jak rozumieć obowiązujące zasady ruchu drogowego.

 Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem o czym świadczyły pytania zadawane prowadzącym.

  • Obraz przedstawia policjantkę  z dziećmi ze Szkoły we Wnorach Kużelach
  • Obraz przedstawia prelegentki z wysokomazowieckiej policji rozdające odblaski dzieciom
  • Obraz przedstawia profilaktyk Wydziału Prewencji z dziećmi ze Szkoły we Wnorach Kużelach
  • Obraz przedstawia policjantkę z najmłodszymi dziećmi w Szkole Podstawowej we Wnorach Kużelach które uczą się zasad ruchu drogowego za pomocą autochodzika
  • Obraz przedstawia profilaktyk Wydziału Prewencji z dziećmi ze Szkoły we Wnorach Kużelach
  • Obraz przedstawia policjantkę z młodzieżą ze Szkoły we Wnorach Kużelach