Borys - czworonożny funkcjonariusz odwiedził dzieci w Klukowie - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Borys - czworonożny funkcjonariusz odwiedził dzieci w Klukowie

Data publikacji 02.10.2019

Wysokomazowieccy policjanci odwiedzili uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Klukowie. Funkcjonariusze uczyli dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze oraz prawidłowych zachowań w kontaktach z agresywnymi psami.

Wczoraj wysokomazowieccy funkcjonariusze odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawpwej w Klukowie. Dzielnicowy Posterunku Policji w Ciechanowcu przypomniał najmłodszym w jaki sposób należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Policjanci uczyli także maluchy podstawowych zasad gwarantujących udaną i bezpieczną zabawę w domu i na podwórku. Największym zainteresowaniem dzieci cieszył się jednak pies służbowy - Borys, który zaprezentował milusińskim swoje umiejętności. Policjant- przewodnik w sposób bardzo ciekawy opowiedział o tym, jak wygląda jego codzienna służba z czworonożnym partnerem, a także tłumaczył jak zachowywać się wobec agresywnego psa.

Uczestnicy spotknia dowiedzieli się również, dlaczego powinny nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić.

  • Obraz przedstawia dzieci i policjantów którzy opowiadają zebranym o swojej służbie
  • Obraz przedstawia policjanta - przewodnika z psem Borysem oraz dzieci na spotkaniu w Klukowie
  • Obraz przedstawia policjanta przewodnika psa służbowego, który omawia dzieciom  zasady bezpiecznego podejścia do agresywnego psa
  • Obraz przedstawia policjantkę z dzieckiem na przejściu dla pieszych
  • Obraz przedstawia profilaktyk wysokomazowieckiej komendy, która rozdaje kolorowanki dzieciom na zakończenie spotkania
  • Obraz przedstawia policjantkę i policjanta z dziećmi, którzy ćwiczą jak przechodzić prawidłowo przez jezdnię na macie edukacyjnej