Nadmierna prędkość – zatrzymane prawa jazdy - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Nadmierna prędkość – zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 24.06.2019

Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

W miniony weekend policjanci "drogówki" wyeliminowali z ruchu kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z nich w miejscowości Rosochate Kościelne przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. 25-latek  stracił prawo jazdy. Został również ukarany mandatem, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, został zatrzymany w miejscowości Brzóski Stare, gdzie jechał 107 km/h w terenie zabudowanym. Na kontro 35-letniego kierowcy trafiły punkty karne. Nie obyło sie też bez mandatu.

Obydwa miejsca, gdzie kierowcy przekroczyli prędkość, były zaznaczane wcześniej na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Mundurowi przypominają, że to nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.