CYKL SPOTKAŃ „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” Z POLICJANTAMI - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

CYKL SPOTKAŃ „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” Z POLICJANTAMI

Data publikacji 28.09.2018

Mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem wraz z dzielnicowymi każdego dnia realizują działania prewencyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze odwiedzają dzieci w szkołach oraz przedszkolach i rozmawiają o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Tego rodzaju spotkania policjanci prowadzić będą do końca października.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem wraz z dzielnicowymi od początku września prowadzą spotkania edukacyjno – profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. W minionym tygodniu mundurowi odwiedzili dzieci w wielu placówkach m.in.: w Szkole Podstawowej w Sokołach, w Szkole Podstawowej w Rosochatem Kościelnem, w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. W spotkaniach uczestniczyło ponad 400 dzieci. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, w tym o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli uczniom o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży oraz korzystaniu z fotelika/podkładki. Najmłodszym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego podczas zajęć przypominali o tym, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Policjanci podkreślili jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie odblasków, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym po zmierzchu. Istotnym punktem spotkań było również wyjaśnienie dzieciom, jak należy zachowywać się w stosunku do nieznajomych osób oraz w kontakcie z agresywnym psem. Dzieci pod czujnym okiem mundurowych chętnie uczestniczyły w zabawie wcielając się w kierowców i w pieszych na specjalnie do tego przystosowanej macie edukacyjnej.

Mundurowi rozmawiają także z młodzieżą na temat zagrożeń oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Funkcjonariusze informują, że ukończenie trzynastego roku życia wiąże się z odpowiedzialnością za wykroczenia i przestępstwa wymienione w katalogu ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Młodzi ludzie w skupieniu wysłuchują zagadnień dotyczących określonego typu zachowań oraz ich skutków prawnych o czym świadczy zaangażowanie i zadawane pytania.