Aktualności

Promowali szeroko rozumiane bezpieczeństwo, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi

Data publikacji 09.07.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz Posterunku Policji w Czyżewie towarzyszyli mieszkańcom Czyżewa na imprezie plenerowej „Dni Czyżewa”, gdzie edukowali mieszkańców w zakresie bezpiecznych zachowań w okresie wakacyjnym. Mundurowe „niebieskie stoisko” było widoczne dla mieszkańców i chętnie odwiedzane. W trakcie trwania imprezy funkcjonariusze prezentowali sprzęt służbowy i promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W niedzielę policjanci z wysokomazowieckiej komendy i miejscowego Posterunku Policji jak co roku towarzyszyli mieszkańcom na „Dniach Czyżewa”, gdzie zorganizowali stanowisko, na którym prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu komendy, rozdawali ulotki profilaktyczne oraz elementy odblaskowe. Promowali bezpieczne zachowania na drodze, zwracając uwagę na to, w jaki sposób życzliwość i brak agresji za kierownicą wpływają na jakość życia wszystkich kierowców oraz apelowali o zachowanie bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. W trakcie trwania imprezy funkcjonariusze opowiadali o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęcając przy tym do korzystania z tej aplikacji. Przekonując, że łatwość obsługi oraz bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w rejonie przekładają się na zainteresowanie mieszkańców korzystaniem z tego interaktywnego narzędzia. Obecny na miejscu dzielnicowy, zachęcał do korzystania z aplikacji Moja Komenda. Zainteresowanym służbą w Policji przekazywali niezbędne informacje dotyczące prowadzonego obecnie naboru do tej formacji. Najmłodsi odwiedzający policyjny namiot mogli obejrzeć radiowóz wykorzystywany w służbie, mieli możliwość usiąść za kierownicą policyjnego samochodu i przyjrzeć się z bliska pracy wysokomazowieckich policjantów, poszerzyć informacje dotyczące konkursu „Zostań dzielnicowym Frankiem” oraz rozwiązywać zagadki zdobywając ciekawe nagrody.