Aktualności

Kolejny pirat drogowy zatrzymany dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 09.07.2018

Wysokomazowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejnego pirata drogowego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 57 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a jego konto wzbogaciło się o punkty karne. To kolejny przypadek, w którym nieodpowiedzialny kierowca, został wyeliminowany z ruchu drogowego dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miniony piątek około godziny 16.00 policjanci z wysokomazowieckiej drogówki, weryfikowali zgłoszenia społeczeństwa na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Mazury. W trakcie kontroli prędkości, mundurowi zatrzymali kierowcę,który przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany 400 złotowym mandatem karnym oraz otrzymał 10 punktów karnych. Kierujący stracił również prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Jest to kolejny przypadek, w którym dzięki zgłoszeniom internautów na KMZB, z ruchu drogowego został wyeliminowany nieodpowiedzialny kierowca.

Wysokomazowieccy policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.