Podsumowanie majowego weekendu w powiecie wysokomazowieckiem - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie majowego weekendu w powiecie wysokomazowieckiem

Data publikacji 07.05.2018

Za nami długi majowy weekend. Nad bezpieczeństwem podróżnych i odpoczywających czuwali policjanci z wysokomazowieckiej drogówki. W ciągu minionego tygodnia funkcjonariusze zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. W okresie tym nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

W okresie minionego tygodnia funkcjonariusze wysokomazowieckiej drogówki realizowali działania „Bezpieczny weekend – majowy weekend 2018”, ukierunkowane na zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem kierowców i pieszych. Policjanci przeprowadzili ponad 394 kontroli pojazdów, zbadali stań trzeźwości ponad 603 kierujących, zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych oraz 5 prawa jazdy. Podczas minionego weekendu policjanci odnotowali na terenie powiatu wysokomazowieckiego 15 kolizji drogowych. Zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 76-letni kierowca renault. Został zatrzymany do kontroli drogowej w dniu 28 kwietnia br. o godzinie 14.00 w miejscowości Noski Śmietne w gminie Sokoły. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do wszystkich o niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz o zdjęcie nogi z gazu, rozwagę i ostrożność.