Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Data publikacji 20.11.2017

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych obchodzony był w niedzielę 19 listopada 2017 roku. Dzień ten jest wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych w wypadkach oraz ich najbliższych. Dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z ofiarami wypadków komunikacyjnych wysokomazowieccy policjanci ruchu drogowego przeprowadziła działania profilaktyczne. W trakcie kontroli drogowych mundurowi wręczali tematyczne materiały informacyjne oraz odblaski.

W trzecią niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Idea została zapoczątkowana w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. Dzień ten jest wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych w wypadkach oraz ich najbliższych. Dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z ofiarami wypadków komunikacyjnych wysokomazowieccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania profilaktyczne. W trakcie kontroli drogowych mundurowi wręczali kierowcom materiały informacyjne , natomiast pieszym elementy odblaskowe.

Pamiętajmy My wszyscy: piesi, rowerzyści, motorowerzyści, kierujący pojazdami – jako uczestnicy ruchu drogowego jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze.