Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DEBATA SPOŁECZNA - „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” W Szepietowie

Data publikacji 17.11.2017

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” - to tytuł cyklu debat, które są organizowane w 2017 roku przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną. Dzisiaj, takie spotkanie odbyło się w Gminny Ośrodku Kultury w Szepietowie.

Dzisiaj w Gminny Ośrodku Kultury w Szepietowie, policjanci z wysokomazowieckiej komendy Policji oraz Posterunku Policji w Szepietowie zorganizowali debatę społeczną pod hasłem: „Porozmawiajmy    o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, placówek oświatowych, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz mieszkańcy miasta i gminy Szepietowo. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – Pani komisarz Joanna Mocarska Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji oraz Pani Katarzyna Gromadzka z Wydziału Prewencji. Debata miała na celu określenie, w jaki sposób wysokomazowiecka Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać   z mieszkańcami w zakresie, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponadto dotyczyła diagnozowania i określenia potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Szepietowo, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Naczelnik Wydziału Prewencji wysokomazowieckie komendy Policji asp. szt. Grzegorz Grosfeld zaprezentował Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy.  W dalszej części kierownik Posterunku Policji w Szepietowie st. asp. Tomasz Grodzki przedstawił informacje na temat działalności profilaktycznej prowadzonej przez funkcjonariuszy Policji. Nie zabrakło również zagadnień związanych ze służbą dzielnicowego, zawartych w programie „Dzielnicowy bliżej nas”, a także funkcjonowanie mobilnej aplikacji „Moja komenda”.

Na koniec spotkania odbyła się dyskusja, w której uczestnicy zgłaszali swoje propozycje oraz podsumowywali dotychczasową współpracę dla bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Szepietowo. Uczestnicy spotkania uzupełnili także ankietę ewaluacyjną dotyczącą spotkania oraz oceny pracy policjantów.