Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szepietowo na debatę społeczną „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”

Data publikacji 13.11.2017

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to tytuł cyklu debat społecznych, które organizowane są w 2017 roku przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną. 17 listopada 2017 roku o godzinie 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie przy ul. Sienkiewicza 52 odbędzie się debata poświęcona bezpieczeństwu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

17 listopada 2017 roku o godzinie 12.00 wysokomazowieccy policjanci, w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie przy ul. Sienkiewicza 52 , organizują debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Debaty społeczne organizowane na szczeblu lokalnym mają za zadanie zdiagnozowani i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze Policji zaprezentują aplikację Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. W dalszej części debaty zostaną przedstawione informacje na temat szeroko rozumianej działalności profilaktycznej Policji, zarówno dla zwiększania poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowania ich świadomych postaw i zachowań, które w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk niepożądanych społecznie.

Oczywiście nie zabraknie zagadnienia dotyczącego służby dzielnicowego. Przedstawione zostaną podstawowe obowiązki służby dzielnicowego, zawarte w programie „Dzielnicowy bliżej nas”, a także zaprezentowana będzie aplikacja mobilna „Moja komenda”.

Ostatnim elementem debaty będzie dyskusja dotycząca bezpieczeństwa, na którym będziecie mogli Państwo podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, profilaktyki społecznej oraz służby dzielnicowego.