Bezpieczeństwo nad wodą i… wakacje - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Bezpieczeństwo nad wodą i… wakacje

Data publikacji 24.06.2020

Profilaktyk wysokomazowieckiej Policji przygotowała ostatnią już część materiałów dla dzieci w formie lekcji zdalnych. Tym razem zagadki, łamigłówki czy kolorowanki dotyczyły bezpieczeństwa nad wodą. Wszystko po to, by pogłówkować i nauczyć się właściwych postaw, a przez to być bardziej bezpiecznym.

Wczoraj profilaktyk wysokomazowieckiej Policji  przygotowała zgodnie z zapowiedzią ostatnie już zestawy zagadnień w postaci broszury, zagadek, krzyżówek, kolorowanek na temat bezpieczeństwa na wodą dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu. Materiały mają za zadanie poprze zabawę nauczyć i przypomnieć dzieciom jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą: wybierać przede wszystkim kąpieliska strzeżone, pamiętać o regulaminach. Przypomniano zasady wzywania pomocy nad wodą, udzielania pierwszej pomocy czy bezpiecznego opalania i kąpieli.

Zestawy są przesyłane na maile przedszkoli  i szkół, a następnie przekazywane przez opiekunów, pedagogów i nauczycieli dla dzieci i cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych, co pokazują przesyłane nam zdjęcia wykonanych zadań.

Miesiąc czerwiec był czasem, kiedy funkcjonariusze odwiedzali szkoły na terenie całego powiatu wysokomazowieckiego przypominając dzieciom i młodzieży jak być bezpiecznym  w wakacje. Niestety rzeczywistość 2020 roku uniemożliwiła spotkania policjantów z dziećmi osobiście, stąd pomysł na edukację zdalną. W każdy wtorek czerwca przesyłano nowy blok tematyczny o  bezpieczeństwie w domu, w sieci, na drodze, aby przypomnieć dzieciom przed wakacjami zasady bezpiecznych zachowań.

UWAGA !!!  W tym tygodniu ostatni blok tematyczny: Bezpieczeństwo na wodą!

Powodzenia!

Dziękujemy za wykonane i przesłane prace dzieci z ubiegłego tygodnia o tematyce bezpieczeństwa na drodze, szczególnie za małe miasteczko ruchu drogowego wykonane przez uczennicę klasy II Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem.

  • Obraz przedstawia dziecko, które wykonuje prace plastyczne