Konkurs „Mistrz wiedzy o profilaktyce” - rozstrzygnięty - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Konkurs „Mistrz wiedzy o profilaktyce” - rozstrzygnięty

Data publikacji 19.06.2020

W Szkole Podstawowej w Klukowie odbył się konkurs o tytuł „Mistrza wiedzy o profilaktyce”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie dzieciom problematyki przeciwdziałania uzależnieniom oraz poszanowania i przestrzegania przepisów prawa.

Profilaktyczne przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez inspektor Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej i Nieletnich Wydziału Prewencji we współpracy ze Szkołą Podstawową w Klukowie. Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VIII, których zadaniem było rozwiązanie testu  wiedzy online obejmującego zagadnienia dotyczące między innymi profilaktyki uzależnień, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dziś odbyło się rozstrzygnięcie konkursu o tytuł „Mistrza wiedzy o profilaktyce”. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe upominki z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Przeprowadzone przedsięwzięcie było dla młodych ludzi okazją do zdobycia profesjonalnej wiedzy oraz uzyskania porad z zakresu praw i obowiązków ucznia.

Spotkanie było też dobrą okazją do przypomnienia uczniom przed zbliżającym się okresem wakacyjnym tematyki związanej z zagrożeniami uzależnień oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

  • Obraz przedstawia dzieci, które wzięły udział w konkursie