Pijany kierował fordem - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Pijany kierował fordem

Data publikacji 25.05.2020

Przypadkowy kierowca powiadomił dyżurnego wysokomazowieckiej komendy o fordzie, który jechał „całą szerokością” jezdni. Policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego zatrzymali kierującego fordem w Wysokiem Mazowieckiem na ulicy 1-ego Maja. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz losem 53-latka zajmie się sąd.

Do zdarzenia doszło w sobotę tuż po 18.00 w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Przypadkowy kierowca poinformował dyżurnego wysokomazowieckiej Policji o fordzie, który jechał „całą szerokością” jezdni. Mundurowi z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy forda w Wysokiem Mazowieckiem na ulicy 1-ego Maja. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło  przypuszczenia zgłaszającego. 53-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał w organizmie przeszło 2 promile alkoholu.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.