"Odblaskowy eksperyment" w Sokołach - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Odblaskowy eksperyment" w Sokołach

Data publikacji 19.12.2018

Wysokomazowieccy policjanci zaprosili w czwartek młodzież i dzieci uczęszczające na dodatkowe zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury w Sokołach do udziału w „odblaskowym eksperymencie”. Uczestnicy przedsięwzięcia otrzymali elementy odblaskowe, poprawiające ich widoczność na drodze.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowali w czwartek wieczorem „odblaskowy eksperyment”. Do udziału w przedsięwzięciu mundurowi zaprosili dzieci i młodzież. Podczas eksperymentu, na niedoświetlonym miejscu ustawiony został radiowóz z włączonymi światłami, a przed nim szły osoby bez elementów odblaskowych. Okazało się, że pomimo włączonych świateł samochodu, osoby były prawie niewidoczne na drodze. Natomiast umieszczenie na ubraniach elementów odblaskowych, w takich samych warunkach, skutecznie zasygnalizowało już obecność pieszego na tej drodze. W świetle reflektorów stanęli także policjanci, którzy na swoich mundurach mają wszyte pasy odblaskowe. Zgromadzeni przy radiowozie widzowie, mogli obserwować różnicę obu zaprezentowanych sytuacji drogowych. Po zakończeniu eksperymentu, wszyscy otrzymali od policjantów opaski odblaskowe.

Warto pamiętać, że to nie grożąca grzywna i nie obowiązek powinny sprawić, że piesi będą korzystać z takich elementów, ale przede wszystkim dbałość o własne zdrowie i życie.