Działania "ZNICZ 2018" na terenie powiatu wysokomazowieckiego. - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Działania "ZNICZ 2018" na terenie powiatu wysokomazowieckiego.

Data publikacji 05.11.2018

Akcja „Znicz 2018”, była czasem wytężonej pracy dla policjantów. Wysokomazowieccy mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich osób odwiedzających groby swoich bliskich.

W minioną środę wysokomazowieccy policjanci rozpoczęli na drogach naszego powiatu akcję „znicz 2018”. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą odwiedzającym groby. Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne propagując m.in. prawidłowe oraz bezpieczne zachowania wśród kierujących, a także rozdawali elementy odblaskowe pieszym przypominając jednocześnie, że w określonych sytuacjach noszenie ich jest obowiązkowe. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Niestety, znalazł się kierowca, który postanowił usiąść za kółkiem pod wpływem alkoholu. Ponadto podczas 5-cio dniowej akcji „Znicz 2018” na terenie powiatu wysokomazowieckiego doszło do 8 kolizji, których przyczynami była między innymi nadmierna prędkość i brawurowa jazda.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W jednym miejscu zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby.

Za nami akcja „znicz 2018”. Nie znaczy to jednak, że o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym należy już zapomnieć. Muszą one towarzyszyć wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i to nieustannie, tym bardziej, że w okresie jesienno-zimowym warunki atmosferyczne coraz częściej będą niesprzyjające.