Aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna

Data publikacji 29.10.2018

Wysokomazowieccy policjanci od początku roku szkolnego spotykają się z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Funkcjonariusze odwiedzili w ciągu ubiegłego tygodnia dzieci w przedszkolach i uczniów ze Szkół Podstawowych w Kobylinie Borzymach, Kuczynie i Jabłonce Kościelnej. Tematem pogadanek było bezpieczeństwo podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i do domu. Mundurowi opowiadali o prawidłowych zachowaniach osób pieszych, korzystaniu z pasów bezpieczeństwa podczas przejazdu samochodem czy bezpiecznym poruszaniu się rowerem. Tłumaczyli jak ważna jest widoczność osoby pieszej poruszającej się po drodze. W trosce o bezpieczeństwo, zachęcali młodych słuchaczy do korzystania z elementów odblaskowych także w mieście. Przy użyciu zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, funkcjonariusze wyjaśniali dzieciom jak rozumieć obowiązujące zasady ruchu drogowego. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem o czym świadczyły pytania zadawane prowadzącym.

Policjanci rozmawiają także z młodzieżą na temat zagrożeń oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Informują, że ukończenie trzynastego roku życia wiąże się z odpowiedzialnością za wykroczenia i przestępstwa wymienione w katalogu ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Funkcjonariusze odpowiadają także na pytania jak uchronić się przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni czy jak nie paść ofiarą przestępstwa w internecie.