Aktualności

Wysokomazowieccy policjanci z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców

Data publikacji 07.10.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem uczestniczyli w imprezie plenerowej „Targi Ogrodnicze i Tragi Leśne” w Szepietowie. Mundurowi w trakcie imprezy promowali zawód policjanta, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację „Moja Komenda”,prezentowali sprzęt służbowy, a z najmłodszymi rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Wczoraj i dziś można było spotkać wysokomazowieckich policjantów na imprezie plenerowej „Targi Ogrodnicze i Tragi Leśne” w Szepietowie. Prezentowali tam sprzęt policyjny, którym posługują się na co dzień w swojej pracy, a odwiedzającym i zainteresowanym służbą w policji przekazywano niezbędne informacje dotyczące prowadzonego obecnie naboru. Odwiedzającym "niebieskie stoisko" opowiadali o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. Mundurowi apelowali o większą ostrożność szczególnie w takich dniach kiedy wzmożony jest ruch na terenie powiatu wysokomazowieckiego. Przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym o noszeniu elementów odblaskowych. Jedną z atrakcji dla najmłodszych, była możliwość zrobienia fotografii za kierownicą policyjnego radiowozu - chętnych nie brakowało.

Obecni w rejonie imprezy plenerowej mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego zapewniali płynność ruchu w miejscach tworzenia się zatorów drogowych. Podczas kontroli drogowych sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość kierujących, a także korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas weekendowych podróży.