Holenderscy policjanci w Wysokiem Mazowieckiem - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Holenderscy policjanci w Wysokiem Mazowieckiem

W ramach projektu współpracy pomiędzy polską a holenderską Policją "Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w Holandii", poświęconemu zapobieganiu handlowi ludźmi, wysokomazowieckich policjantów odwiedziła delegacja policjantów z Holandii.

Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem gościła delegację holenderskich policjantów. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w HOLANDII". Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach współpracy polskiej i holenderskiej Policji, a dotyczy zapobiegania handlowi ludźmi. Holenderscy funkcjonariusze w pierwszej kolejności spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, z którymi rozmawiali o zagrożeniu, jakim jest handel ludźmi. Następnie to zagrożenie omówiono z osobami bezrobotnymi zarejestrowanymi w miejscowym Urzędzie Pracy. Jednocześnie odbiorcy dowiedzieli się, gdzie mogą szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą tego rodzaju przestępstwa. Funkcjonariuszki z Holandii poruszyły również tematy: "Jakie zarobki są realne przy zatrudnieniu obcokrajowca w Holandii?”, „Najczęstsze przypadki wykorzystywania Polaków przy pracy” oraz „Prawa i obowiązki w sytuacji podjęcia pracy w Holandii".  Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Policjantki chętnie odpowiadały na zadawane pytania, a także dzieliły się swoim zawodowym doświadczeniem z zainteresowanymi tematem osobami.

W spotkaniach ze strony holenderskiej brały udział Irena de Ruig- specjalistka do spraw problematyki migracyjnej z garnizonu Oost Nederlands i Petra Casteleijn - specjalistka Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi z garnizonu Haaglander oraz mł.asp. Szymon Kapusta - specjalista Biura Prewencji KGP.

Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem oraz przedstawicielami KGP oraz Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku.