AREK – POLICJANT Z PASJĄ - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

AREK – POLICJANT Z PASJĄ

Data publikacji 22.08.2018

Policjanci żyją nie tylko zatrzymywaniem przestępców. Po pracy starają się realizować swoje pasje czego przykładem jest sierż. Arkadiusz Wojno, który z zamiłowania uprawia lekkoatletykę. Głównie jego pasją są biegi długodystansowe.

Jeszcze kilka lat temu nieliczni uprawiali ten sport, jednak w chwili obecnej ta dyscyplina jest bardzo popularna, również w środowisku policyjnym. Wielu policjantów, po latach, wróciło do biegania. Mundurowi wspólnie trenują i razem wyjeżdżają w czasie wolnym od służby na zawody. Wśród fanów biegania jest także wysokomazowiecki policjant sierż. Arkadiusz Wojno z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Sierż. Wojno swoją przygodę z bieganiem rozpoczął już w szkole podstawowej, gdzie od najmłodszych lat trenował wyczynowo. Brał udział dwukrotnie w zawodach o randze Mistrzostw Świata. W marcu 2016 roku rozpoczął służbę w Policji. Świetna kondycja i hart ducha to niewątpliwie atuty, które policjant wykorzystuje również w codziennej służbie.

Bierze udział w największych imprezach sportowych służb mundurowych w Polsce. Reprezentował nie tylko naszą jednostkę, ale i całą formacje Policja w VI Biegu Konopielki w Juchnowcu Kościelnym o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji zajmując pierwsze miejsce, w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wysokiem Mazowieckiem zajmując trzecie miejsce oraz w Biegu Niepodległości o Puchar Sekretarza Stanu MSWiA w Suwałkach zajmując drugie miejsce.

Naszemu biegaczowi życzymy wytrwałości w pokonywaniu kolejnych kilometrów oraz dalszych sukcesów związanych ze służbą.