Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” na czyżewskiej plaży

Data publikacji 13.08.2018

Kolejny wakacyjny weekend za nami połączony z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres wytężonej służby policjantów, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci wysokomazowieckiej komendy wraz z kierownikiem Posterunku Policji w Czyżewie działali w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Mieszkańcy Czyżewa i okolic, wypoczywający na czyżewskiej plaży miejskiej są już zapewne przyzwyczajeni do widoku policjantów i organizowanych przez nich działań. Celem takich profilaktycznych przedsięwzięć prowadzonych przez służby mundurowe w czasie trwania wakacji, jest zwiększenie świadomości społecznej związanej z zagrożeniami występującymi podczas sezonu letniego. W piątkową akcję zaangażował się także ratownik z miejskiej plaży, który chętnie udzielił instruktażu dla funkcjonariuszy z zakresu obsługi bojki samopływającej SP1, oraz działania pasa ratowniczego. Funkcjonariusze przypominali plażowiczom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz apelowali o rozwagę i ostrożność. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą oraz zapobiegać przypadkom utonięć. W trakcie spotkań z mieszkańcami policjanci opowiadali o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęcając przy tym do korzystania z tej aplikacji,przekonując, że łatwość obsługi oraz bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w rejonie przekładają się na zainteresowanie mieszkańców korzystaniem z tego interaktywnego narzędzia. Obecny na miejscu dzielnicowy, zachęcał do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”.

Podobnie, jak w ramach piątkowych działań, Policja apeluje o rozsądne korzystanie z akwenów i zapowiada, że tego rodzaju działania będą kontynuowane w przyszłości.