20 - latek stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

20 - latek stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 05.07.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wysokomazowieckiej komendy Policji, w trakcie kontroli miejsca wskazanego, jako zagrożone w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 73 km/h. 20 -latek został ukarany mandatem karnym oraz otrzymał 10 punktów karnych. Ponadto, mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy.

Wysokomazowieccy policjanci, w ostatnim czasie, wielokrotnie zatrzymywali prawo jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekraczali dozwoloną prędkość. Do większości tych zdarzeń doszło w miejscach, które zostały wskazane w ramach "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa". Podobnie było w dniu wczorajszym przed godziną 19.00 w miejscowości Ciechanowiec na ulicy Drohickiej, gdzie mundurowi zauważyli toyotę jadącą z prędkością 123 km/h. Auto poruszało się w terenie zabudowanym, w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, 20-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy. Ponadto, kierujący został ukarany mandatem karnym oraz otrzymał punkty karne.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.