Wysokomazowieccy policjanci rozdawali odblaski - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wysokomazowieccy policjanci rozdawali odblaski

Data publikacji 11.05.2018

Wysokomazowieccy policjanci, po raz kolejny pojawili się na drogach naszego miasta z przesłaniem dla pieszych. „Bądźmy widoczni na drodze” – tak brzmiało hasło, którego celem, było uświadamianie niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych.

Dzisiaj wysokomazowieccy policjanci pojawili się na Marszu Nordic Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem. Uczestnikom funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe. Piesi stanowią grupę uczestników ruchu drogowego, szczególnie narażoną na udział w zdarzeniach drogowych. Osoby mające problemy ze wzrokiem lub słuchem (w tym osoby starsze), często mają kłopot z realnym oszacowaniem odległości zbliżającego się samochodu. Warto uświadamiać pieszych, iż noszenie odblasków pozwoli szybciej dostrzec ich przez kierowców.

Policjanci zachęcają do korzystania z odblasków bez względu na to, czy poruszamy się w obszarze zabudowanym, czy poza nim. Ważne jest, by niechronieni uczestnicy ruchu byli widoczni dla zmotoryzowanych użytkowników dróg, a element odblaskowy pozwala zauważyć pieszego ze znacznie większej odległości.