Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie świątecznego weekendu w powiecie wysokomazowieckiem

Data publikacji 03.04.2018

Święta Wielkanocne za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżnych i świętujących czuwali policjanci z wysokomazowieckiej drogówki. Od piątku do niedzieli funkcjonariusze zatrzymali 2 kierujących po alkoholu. W okresie tym nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

W okresie świąt funkcjonariusze wysokomazowieckiej drogówki realizowali działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2018”, ukierunkowane na zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem kierowców           i pieszych. Przeprowadzili ponad 290 kontroli pojazdów, zbadali stań trzeźwości ponad 450 kierujących, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych oraz 3 prawa jazdy, z czego 2 za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci w trakcie kontroli miejsc zagrożonych, wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili w miejscowościach Rosochate Kościelne i Brok dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Podczas minionego weekendu policjanci odnotowali na terenie powiatu wysokomazowieckiego 6 kolizji drogowych, z czego jedną spowodował nietrzeźwy kierujący. Do zdarzenia tego doszło w minioną sobotę, około godziny 11.40 w Wysokiem Mazowieckiem. Kierujący toyotą 55-letni mężczyzna, jadąc ulicą Wspólną uderzył w barierki oddzielające jezdnię od chodnika. Następnie wycofując autem uderzył w ogrodzenie jednej z posesji i odjechał z miejsca zdarzenia. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów porzucił swój pojazd i się oddalił. Wysokomazowieccy policjanci szybko ustalili sprawcę kolizji i zatrzymali mężczyznę. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Natomiast dzisiaj rano prowadzone były działania "trzeźwy poranek" mające na względzie poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminacje z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas dzisiejszych działań poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ponad 60 kierujących. Policjanci nie zatrzymali żadnego kierowcy, który zdecydowałby się wsiąść za kierownicę po alkoholu.