Jutro "Dzień Odblasków 2017" w powiecie wysokomazowieckim - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jutro "Dzień Odblasków 2017" w powiecie wysokomazowieckim

Data publikacji 05.12.2017

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w ramach realizacji działalności profilaktycznej zainicjowało organizację akcji pn. "Dzień Odblasków 2017", która zaplanowana została na dzień 06 grudnia 2017 roku. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie jest ono organizowane każdego roku. W Polsce po raz pierwszy „Dzień Odblasków” został przeprowadzony w 2016 roku.

Celem planowanych działań jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Do akcji zaplanowanej na dzień 06 grudnia br. przyłączą się również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wysokomazowieckiej komendy Policji, którzy podczas pełnionej służby na drogach będą rozdawać odblaski, zwłaszcza pieszym oraz rowerzystom. Działania prowadzone będą przez cały dzień ze szczególną intensywnością w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Elementem akcji będzie również ogólnopolski konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który zostanie oficjalnie ogłoszony 6 grudnia 2017r. a jego rozstrzygnięcie nastąpi 31 sierpnia 2018 roku.