Nietrzeźwy przywiózł dzieci do szkoły - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy przywiózł dzieci do szkoły

Data publikacji 20.10.2017

Policjanci wysokomazowieckiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena, który przywiózł swoje dzieci do szkoły. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, wczoraj rano, prowadzili działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Około godziny 7.50, w rejonie jednej ze szkół, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Podczas czynności funkcjonariusze wyczuli od 48-latka silną woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie przywiózł na zajęcia dwójkę swoich dzieci. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zostały zatrzymane prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmnie się sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.