Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIETRZEŹWI I NIEODPOWIEDZIALNI – BEZ POBŁAŻANIA WOBEC NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW

Data publikacji 06.09.2017

Jazda w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo i jest zagrożona karą pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sprawca musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mimo sankcji prawnych stosowanych wobec wsiadających za kółko w stanie nietrzeźwości, policjanci nadal interweniują w stosunku do osób, które łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy prawne.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj po godzinie 22.00 na trasie relacji Wysokie Mazowieckie – Szepietowo. Policjanci Ogniwa Patrolowo -Interwencyjnego  Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Funkcjonariusze od 33 – letniego mężczyzny poczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2.8 promila alkoholu w organizmie.

Do kolejnego wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego doszło dnia dzisiejszego około godziny 02.00 w miejscowości Klukowo. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Czyżewie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, od którego czuć było woń alkoholu. Jak się okazało, 29-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Wysokomazowieccy policjanci zapowiadają wzmożone kontrole trzeźwości użytkowników dróg, aby eliminować z ruchu jak największą liczbę jeżdżących na „podwójnym gazie”. 

źródło – oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem