Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

RAZ, DWA, TRZY... POLICJANT POWIE CI… CZTERY, PIĘĆ I SZEŚĆ … JAK PRZEZ ULICĘ BEZPIECZNIE PRZEJŚĆ. POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO Z WYSOKOMAZOWIECKIMI POLICJANTAMI

Data publikacji 04.09.2017

W dniu dzisiejszym ponownie zabrzmiał dzwonek inaugurujący nowy rok szkolny 2017/2018. Wysokomazowieccy policjanci wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego i kontynuują rozpoczęte działania "Bezpieczna droga do szkoły /domu".

Więcej dzieci na drogach – tak będą wyglądały nadchodzące miesiące. We wrześniu jak co roku policjanci dbać będą o bezpieczeństwo i edukację najmłodszych niechronionych uczestników ruchu. O to, by dziecko umiało bezpiecznie poruszać się na drodze rodzice powinni dbać już od najmłodszych lat. Dając przykład odpowiednich zachowań własnym dzieciom i ucząc ich podstawowych zasad bezpieczeństwa dajemy dzieciom bazę, z której będą mogły korzystać przez całe życie. Policjanci ruchu drogowego jak co roku we wrześniu będą przypominać uczniom jak mają zachowywać się w drodze do i ze szkoły. Ci najmłodsi- uczniowie pierwszych klas we wrześniu będą potrzebowali szczególnej opieki- bo one często po raz pierwszy będą samodzielnie poruszać się po drodze. Jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po drodze, gdy nie ma chodnika lub pobocza, jak się zachowywać czekając na przyjazd autobusu?- podpowiedzą policjanci. Działania edukacyjne, pogadanki profilaktyczne oraz nadzór nad ruchem w okolicach szkół- tak wygląda policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.
Policjanci będą zwracać uwagę na zachowania kierowców w okolicach szkół, kontrolować trzeźwość kierowców i stan techniczny autobusów, którymi dzieci dojeżdżają do szkoły.

 

źródło – oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem