Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niesprawne samochody, bez ważnych badań technicznych, przekroczenia prędkości i szereg innych wykroczeń – to zatrważające dane akcji wysokomazowieckich policjantów

Data publikacji 04.09.2017

Za nami ostatni wakacyjny weekend. Wiele osób chciało do końca wykorzystać wolne dni. W bezpiecznych powrotach do domu pomogli mundurowi, którzy od piątku do niedzieli nadzorowali sytuację na drogach powiatu wysokomazowieckiego.

Na drogach naszego powiatu pojawiło się więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze wyciągali konsekwencje wobec tych, którzy łamali przepisy. Szczególną uwagę zwrócili na kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości. Podczas kontroli sprawdzili wymagane prawem  dokumenty, stan techniczny auta oraz trzeźwość kierowcy. W 10 przypadkach okazało się, że pojazdy, którymi kierowali były w bardzo złym stanie technicznym lub nie posiadały aktualnych badań technicznych, za co policjanci oprócz nałożenia mandatu karnego zatrzymywali również dowód rejestracyjny.  Dopiero po usunięciu usterek i po stosownym badaniu pojazdu na stacji diagnostycznej właściciel samochodu będzie mógł ponownie odebrać dowód rejestracyjny w wydziale komunikacji.
Przekraczanie dozwolonej prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów  takich jak np. nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, przekraczanie linii ciągłych, nieustąpienie  pierwszeństwa przejazdu, jazda bez włączonych świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa może mieć poważne skutki. Dlatego niezmiernie ważna jest odpowiedzialna postawa wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

źródło – oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem