Uwaga na oszustów – znowu próbują wyłudzić pieniądze! - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów – znowu próbują wyłudzić pieniądze!

Data publikacji 30.06.2017

Dzisiaj oszuści siedmiokrotnie próbowali wyłudzić pieniądze od osób metodą „na osobę bliską”. Na szczęście osoby, do których przestępcy dzwonili wykazały się ostrożnością i nie dały się nabrać dla fikcyjnych funkcjonariuszy i wymyślone przez nich historie. Policjanci wciąż apelują, zwłaszcza do seniorów, o rozwagę i zdrowy rozsądek w podobnych sytuacjach. Pamiętajmy o finansowym bezpieczeństwie i nie dajmy się oszukać przestępcom!

Dzisiaj na terenie Czyżewa doszło do 7 usiłowań wyłudzeń pieniędzy od osób metodą „na osobę bliską”. W każdym z siedmiu przypadków mechanizm działania oszustów był podobny. Za każdym razem dzwoniła kobieta, która podając się za wnuczkę lub córkę informowała swoich rozmówców, że uczestniczył w wypadku drogowym. W dalszej części rozmowy oszustka twierdziła, że potrzebuje pieniędzy w celu polubownego załatwienia sprawy. Na szczecie były to tyko próby usiłowania wyłudzenia pieniędzy. We wszystkich przypadkach osoby które otrzymały telefon od oszustów wykazały się rozwagą, zachowały czujność i nie dały się oszukać.

Policjanci przypominają!

Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które dzwoniąc podszywają się za naszych bliskich. W przypadku otrzymania takiego telefonu należy natychmiast rozłączyć się i o fakcie tym poinformować Policję, dzwoniąc pod numer 112 lub 997.

Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i aby nie przekazywać pod żadnym pozorem pieniędzy osobom obcym.