Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Posterunku Policji w Szepietowie odnaleźli zaginione dziecko

Data publikacji 25.06.2017

Policjanci z Posterunku Policji w Szepietowie odnaleźli chłopca, który błąkał się na terenie wystawy w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę rodzicom.

Dzisiaj po południu policjanci z Postronku Policji w Szepietowie, patrolując teren wystawy w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zauważyli zapłakanego, błąkającego się chłopca. Okazało się, że 8-latek w tłumie odłączył się od swoich rodziców. Wystraszonym chłopcem zaopiekowali się policjanci. Po kilkudziesięciu minutach udało się odnieść rodziców 8-latka, którzy na własną rękę, nie zawiadamiając o tym Policji,próbowali odnaleźć syna. Chłopiec cały i zdrowy trafił pod ich opiekę.

Policjanci przypominają, że znajdując się w dużych zbiorowiskach, szczególną uwagę powinniśmy zwracać na najmłodszych, którzy w tłumie łatwo mogą się zgubić. Bardzo ważne jest to, by pociechę wyposażyć w opaskę lub karteczkę z danymi kontaktowymi rodziców oraz imieniem i nazwiskiem dziecka. Zwróćmy uwagę na ubiór malucha- jaskrawy kolor koszulki czy charakterystyczna czapka mogą znacznie ułatwić ewentualne poszukiwania. Należy też wytłumaczyć dziecku jak zachowywać się w razie takiej sytuacji i gdzie powinien się zgłosić.