Strona znajduje się w archiwum.

Wysokomazowieccy policjanci informowali mieszkańców miasta i gminy Czyżew o „Mapie zagrożeń bezpieczeństwa”

Data publikacji 06.07.2016

Wysokomazowieccy policjanci zorganizowali kolejny punkt informacyjny, gdzie osoby zainteresowane mogły zapoznać się z możliwościami i zasadami korzystania z nowego narzędzia Policji, jakim jest pilotażowy program „Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Wczoraj przy Urzędzie Miejskim w Czyżewie, wysokomazowieccy policjanci zorganizowali kolejny punkt informacyjny dotyczący Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Osoby zainteresowane mogły tam zapoznać się z nowym narzędziem, a obecni na miejscu funkcjonariusze, udzielali też porad w zakresie możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania.

Mapy zagrożeń mają służyć poprawie bezpieczeństwa. Będzie to istotny element zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Obecni na miejscu policjanci oprócz wskazówek dotyczących posługiwania się „Mapą zagrożeń” prowadzili również kampanię informacyjną, w trakcie której rozpowszechniali materiały profilaktyczne skierowane do dzieci, młodzieży i osób starszych. Zachęcali również do noszenia elementów odblaskowych, które znacząco wpływają na zwiększenie bezpieczeństwo na drodze.