Bezpieczny senior na drodze - 2015 - KPP Wysokie Mazowieckie

Bezpieczny senior na drodze

Data publikacji 31.12.2014

Wczoraj wysokomazowieccy policjanci w ramach kampanii "Kieruj się rozsądkiem" przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów jako pieszych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań wręczali osobom starszym odblaski.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem przeprowadzili działania „Bezpieczny senior – bezpieczny pieszy”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa seniorów jako pieszych uczestników ruchu. Podczas działań funkcjonariusze wręczali osobom starszym elementy odblaskowe udzielając jednocześnie cennych wskazówek na co szczególnie należy zwracać uwagę i jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Wysokomazowieccy policjanci w ramach codziennych służb zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Takie osoby w zderzeniu z pojazdem mają małe szanse na wyjście bez obrażeń.

Policja apeluje o noszenie po zmroku elementów odblaskowych nawet w sytuacji, gdzie nie jest to wymagane przepisami. Prawidłowo umieszczony element odblaskowy kilkukrotnie zwiększa odległość, z jakiej kierowca zauważy pieszego. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo nosząc elementy odblaskowe.