KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Blok KWP

komunikacja
Dopalacze
Mówię nie handlowi ludźmi
Stop agresji drogowej
Kieruj się rozsądkiem
Ludzie to nie towar
Nie odwracaj wzroku
Policjant który mi pomógł
„Bezpieczne wakacje 2017” – bezpieczne podróżowanie i kontrola autobusów
Reporter
telefon zaufania dla dzieci i mlodzieży

Linki

Ruch drogowy

 1. Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

  Dzielnicowy z Posterunku Policji w Ciechanowcu w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało, 48-latek miał prawie 2,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego mężczyzny zajmie się sąd.

 2. Autokary do kontroli

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie ferii. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

 3. Aby ferie były bezpieczne.

  Wysokomazowieccy policjanci w ramach realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczne ferie” spotykają się z uczniami szkół. Podczas spotkań funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi na temat bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych.

 4. „Bezpieczne ferie 2018” w powiecie wysokomazowieckim

  Zimowa przerwa w nauce to szczególny czas wypoczynku dla dzieci. Wysokomazowieccy policjanci, jak co roku, w okresie poprzedzającym rozpoczęcie ferii zimowych prowadzą w szkołach cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą.

 5. Działania Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie

  W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 22-26 grudnia br. policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE.

 6. „Dzień odblasków 2017" w powiecie wysokomazowieckiem

  Wczoraj na terenie całego kraju, już po raz kolejny przeprowadzana została akcja profilaktyczna „Dzień Odblasków”. Do ogólnopolskich działań włączyli się również policjanci wysokomazowieckiej drogówki.

 7. Jutro "Dzień Odblasków 2017" w powiecie wysokomazowieckim

  Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w ramach realizacji działalności profilaktycznej zainicjowało organizację akcji pn. "Dzień Odblasków 2017", która zaplanowana została na dzień 06 grudnia 2017 roku. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie jest ono organizowane każdego roku. W Polsce po raz pierwszy „Dzień Odblasków” został przeprowadzony w 2016 roku.

 8. UWAGA. ŚLISKO NA DROGACH!

  Panujące obecnie na drogach warunki wymagają od kierowców całkowitej zmiany stylu jazdy. Mokra, śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Wysokomazowieccy policjanci apelują o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

 9. Sprawne światła pojazdu to ważny element bezpieczeństwa

  Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo potrącenia pieszego.

 10. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych obchodzony był w niedzielę 19 listopada 2017 roku. Dzień ten jest wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych w wypadkach oraz ich najbliższych. Dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z ofiarami wypadków komunikacyjnych wysokomazowieccy policjanci ruchu drogowego przeprowadziła działania profilaktyczne. W trakcie kontroli drogowych mundurowi wręczali tematyczne materiały informacyjne oraz odblaski.