KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Ruch drogowy

 1. Kolejny pirat drogowy zatrzymany dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Wysokomazowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejnego pirata drogowego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 57 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a jego konto wzbogaciło się o punkty karne. To kolejny przypadek, w którym nieodpowiedzialny kierowca, został wyeliminowany z ruchu drogowego dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 2. 20 - latek stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wysokomazowieckiej komendy Policji, w trakcie kontroli miejsca wskazanego, jako zagrożone w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 73 km/h. 20 -latek został ukarany mandatem karnym oraz otrzymał 10 punktów karnych. Ponadto, mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy.

 3. Podsumowanie „Bezpiecznego weekendu” w powiecie wysokomazowieckiem

  Za nami kolejny długi weekend. Nad bezpieczeństwem podróżnych i odpoczywających czuwali policjanci z wysokomazowieckiej drogówki. W ciągu minionego „długiego weekendu” funkcjonariusze zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. W okresie tym nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

 4. Pamiętajmy – Dla każdego jest miejsce na drodze!

  "Dla każdego jest miejsce na drodze” - pod takim hasłem 25 maja 2018 roku polska Policja rozpoczyna akcję informacyjno-edukacyjną, skierowaną do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci podczas trwania akcji będą promować bezpieczne korzystanie z drogi poszczególnych grup uczestników ruchu drogowego.

 5. Wysokomazowieccy policjanci rozdawali odblaski

  Wysokomazowieccy policjanci, po raz kolejny pojawili się na drogach naszego miasta z przesłaniem dla pieszych. „Bądźmy widoczni na drodze” – tak brzmiało hasło, którego celem, było uświadamianie niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych.

 6. Podsumowanie majowego weekendu w powiecie wysokomazowieckiem

  Za nami długi majowy weekend. Nad bezpieczeństwem podróżnych i odpoczywających czuwali policjanci z wysokomazowieckiej drogówki. W ciągu minionego tygodnia funkcjonariusze zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. W okresie tym nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

 7. WYSOKOMAZOWIECCY POLICJANCI NA FESTYNIE RODZINNYM W SOKOŁACH

  Wysokomazowieccy policjanci prezentowali swoje stoisko profilaktyczne na festynie rodzinnym w Sokołach . Zainteresowani mogli dowiedzieć się między innymi o bezpieczeństwie w ruch drogowym, jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikacja Maja Komenda.

 8. Długi majowy weekend przed nami – pamiętajmy o bezpieczeństwie…

  Przed nami długi majowy weekend. Jak co roku podlascy policjanci będą w tym czasie czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających. Mundurowi apelują - pamiętajmy o bezpieczeństwie.

 9. Pijany motocyklista

  Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kawasaki. Jak się okazało kierujący jednośladem był pod wpływem alkoholu. Teraz 34-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 10. BEZPIECZNE PODRÓŻOWANIE ROWEREM W POWIECIE WYSOKOMAZOWIECKIEM

  Wysokomazowieccy policjanci realizując założenia "Wojewódzkiego Programu Działań Policji na rzecz Bezpieczeństwa Rowerzystów" przeprowadzili działania profilaktyczne z myślą o użytkownikach jednośladów, które mają na celu popularyzację zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Kierujący rowerem jest jednym z uczestników ruchu drogowego najbardziej narażonym na skutki zdarzeń drogowych.