KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Ruch drogowy

 1. Policyjne działania „SMOG”

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 2. Coraz trudniejsze warunki na drogach

  Od wielu dni na drogach występują trudne warunki atmosferyczne – dzień jest krótszy, a opady deszczu i mgła mają wpływ na pogorszenie widoczności. Dodatkowo śliskość nawierzchni powodują spadające z drzew liście. Taka aura stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.

 3. Podsumowanie działań „Bezpieczna droga do szkoły 2018”

  Policyjne działania pn. "Bezpieczna droga do szkoły 2018" zostały zakończone. Mundurowi łącznie przeprowadzili 105 spotkań z 4162 przedszkolakami i uczniami klas 0-3 szkół podstawowych z powiatu wysokomazowieckiego. W czasie spotkań przypominali o podstawowych zasadach ruchu drogowego.

 4. Działania "ZNICZ 2018" na terenie powiatu wysokomazowieckiego.

  Akcja „Znicz 2018”, była czasem wytężonej pracy dla policjantów. Wysokomazowieccy mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich osób odwiedzających groby swoich bliskich.

 5. Akcja „Znicz 2018” - zmiana organizacji ruchu

  W ramach corocznej akcji „Znicz” wysokomazowieccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich, jak również nad płynnością ruchu w rejonie cmentarzy.

 6. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych

  W związku z dniem Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.

 7. "Nie Zabijaj - Chcę Żyć!"

  To druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „NIE ZABIJAJ!” przygotowanej przez Policję, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. Odbiorcami są kierujący pojazdami, a jej celem jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości, jazda po spożyciu alkoholu to istotne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki oraz wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 8. W trosce o bezpieczeństwo seniorów

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem spotkali się z seniorami w Gminnym Ośrodku Kultury w Klukowie. Celem prelekcji było przypomnienie zebranym najistotniejszych elementów zachowania, podnoszących nasze bezpieczeństwo na co dzień. Seniorzy dowiedzieli się m.in. o tym jak należy postępować, aby nie paść ofiarą oszusta, ale także jak dbać o swoje bezpieczeństwo spacerując po zmroku.

 9. Aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna

  Wysokomazowieccy policjanci od początku roku szkolnego spotykają się z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

 10. Odblaski, cyberzagrożenia i odpowiedzialność prawna nieletnich

  O odblaskach, cyberzagrożeniach i odpowiedzialności prawnej nieletnich rozmawiali mundurowi z Wysokiego Mazowieckiego oraz dzielnicowi z uczniami gimnazjum i Szkół Podstawowych w Kuleszach Kościelnych oraz Kuczynie. Przypominali również o obowiązku noszenia odblasków.