KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Ruch drogowy

 1. 19 września Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na drogach powiatu wysokomazowieckiego

  Wysokomazowieccy policjanci uczestniczą w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych pod nazwą „EDWARD”. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych na drogach Europy.

 2. Aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna

  Wysokomazowieccy policjanci od początku roku szkolnego spotykają się z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Takie spotkania będą kontynuowane.

 3. Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.

  Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 4. PRZEDSZKOLAKI Z CZYŻEWA BEZPIECZNE NA DRODZE

  W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” wysokomazowieccy policjanci odwiedzają dzieci w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie całego powiatu. Podczas spotkań mundurowi uczą najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z POLICJANTAMI

  Policjanci z Wysokiego Mazowieckiego realizują działania profilaktyczne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Jak widać mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych, również w rejonach szkół.

 6. Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2018/2019 – tradycyjnie z udziałem wysokomazowieckich policjantów

  Dzisiaj rozpoczął się Nowy Rok Szkolny 2018/2019, a więc czas nauki i spotkań w gronie rówieśników. Dla wysokomazowieckich policjantów oznacza to okres wytężonej pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom naszego regionu. Z tej okazji mundurowi uczestniczyli w uroczystych apelach organizowanych w placówkach oświatowych na terenie całego powiatu.

 7. Pożegnanie lata z wysokomazowieckimi policjantami w Szepietowie

  Na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Szepietowie przygotowano punkt informacyjno- profilaktyczny Policji z okazji ostatniego wakacyjnego weekendu.

 8. Ostatni weekend wakacji - policjanci dbają o bezpieczne powroty do domów

  Wiele osób starało się do końca wykorzystać wakacje i powrót z urlopu zaplanowało na ostatni weekend letniej przerwy. Na wakacyjnych szlakach kierowcy spotkają policjantów, których głównym celem oprócz zapewnienia bezpieczeństwa, jest oddziaływanie prewencyjne i pomoc kierującym. Wysokomazowieccy funkcjonariusze radzą, by do domu wracać z rozwagą, dbając nie tylko o siebie, ale także o innych uczestników ruchu drogowego.

 9. "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” – W PONIEDZIAŁEK RUSZA POLICYJNA AKCJA

  Jak co roku na początku września wysokomazowieccy policjanci pojawią się w rejonach szkół, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” mundurowi przypomną najmłodszym o zasadach jakich należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć na zajęcia. Akcja adresowana jest także do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny, ale także kierowców, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności.

 10. „Kręci mnie bezpieczeństwo...” – profilaktyka z wysokomazowieckimi policjantami

  W miniony weekend wysokomazowieccy policjanci zorganizowali stoiska profilaktyczne na dożynkach gminnych w Kuleszach Kościelnych oraz na „XIX Biesiadzie Miodowej w Kurowie”. Inicjatywa wpisywała się w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w okresie letnim oraz promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.