KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Blok KWP

Reporter
komunikacja
Dopalacze
Mówię nie handlowi ludźmi
Stop agresji drogowej
Kieruj się rozsądkiem
Ludzie to nie towar
Nie odwracaj wzroku
Niebieska linia
Policjant który mi pomógł
Punkty zgłoszenia autokaru do kontroli

Linki

Ruch drogowy

 1. Działania „Kręci mnie bezpieczeństwo” w powiecie wysokomazowieckiem

  Policjanci wysokomazowieckiej komendy oraz mundurowi w całym kraju rozpoczęli akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Przedsięwzięcie ukierunkowane jest na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.

 2. „Kręci mnie bezpieczeństwo"

  Policjanci z wysokomazowieckiej komendy wezmą udział w działaniach profilaktycznych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, promowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W ramach realizacji tego programu w najbliższą sobotę policjanci ruchu drogowego oraz prewencji będą prowadzili działania profilaktyczno-informacyjne, które ukierunkowane będą na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.

 3. Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości

  Policjanci wysokomazowieckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Jechał o 59 km/h za szybko. To kolejny taki przypadek na terenie powiatu wysokomazowieckiego.

 4. Wielkanoc na drogach powiatu wysokomazowieckiego.

  W okresie świątecznego weekendu wysokomazowieccy policjanci na drogach powiatu ujawnili czterech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich mając prawie trzy i pół promila alkoholu w organizmie spowodował wypadek drogowy. Wszyscy kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

 5. "Zakupy nie zając - nie uciekną! Bezpiecznie dojdź / dojedź do celu" w powiecie wysokomazowieckim.

  Policjanci wysokomazowieckiej drogówki prowadzili na drogach całego powiatu działania pn. "Zakupy nie zając - nie uciekną! Bezpiecznie dojdź / dojedź do celu". Funkcjonariusze w okresie przedświątecznym w ten sposób apelują o rozwagę na drodze wręczając elementy profilaktyczne z odblaskami.

 6. Ruszył sezon motocyklowy

  Początek wiosny to szczególny czas dla miłośników jednośladów. Na drogach pojawia się coraz więcej motocykli. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Bardzo ważne jest, aby być świadomym niebezpieczeństw jakie niesie ze sobą kierowanie tego typu pojazdem.

 7. Konkurs „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak”.

  W Miejskim Przedszkolu nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się już VI edycja powiatowego konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pod hasłem " bezpieczny i zdrowy przedszkolak", w którym uczestniczyli wysokomazowieccy policjanci.

 8. Załóż odblask - bądź widoczny !

  Wysokomazowieccy policjanci przypominają, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym ma obowiązek, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

 9. Odpowiedzialność prawna gimnazjalistów.

  Wysokomazowieccy dzielnicowi spotkali się z uczniami miejscowego gimnazjum. Omawiali zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej i karnej młodych ludzi w świetle obowiązujących przepisów.

 10. Uwaga rodzice i kadra pedagogiczna – nowa propozycja o charakterze profilaktycznym dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowana do sześciolatków

  Konkurs na najlepsze hasła do spotu radiowego „5 powodów dla których mój Tata/moja Mama musi zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie” – to nowa propozycja ze strony funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku oraz pracowników Nadleśnictwo Czarna Białostocka skierowana do dzieci uczęszczających do przedszkoli z terenu województwa podlaskiego – do grupy tzw. „sześciolatków”. Przedsięwzięcie rozpoczyna się 27 marca 2017 roku i potrwa do 27 kwietnia bieżącego roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.